22 newly renovated apartments In a quiet area of ​​Chomutov close to the center CHECK RESERVATION LARGE COMMON CUISINE CHECK RESERVATION

ACCOMMODATION IN APARTMAN 22

APARTMAN 22 is located in a completely renovated building, which offers a total of 45 accommodation places in 22 individual apartments.

Each of the apartments offers separate comfortable beds with their own lighting and socket, bathroom with toilet, kitchenette and free WIFI in the whole building.

The apartments are located in a quiet part of Chomutov and offer a completely undisturbed place for your stay. From the APARTMAN 22 building, you can reach the center of Chomutov, restaurant Srdcovka Monika, the Alum Lake, Zoopark, the Summer Cinema or the Aquapark within a few minutes. You can cycle along one of the many cycle paths, for example to the Bezruč Valley, to nearby Kadaň or to the Hasištejn Castle.

APARTMENTS

Nabízíme 3 typy apartmánů v nově zrekonstruovaném objektu. Ubytování je možné krátkodobé, ale nabízíme možnost i dlouhodobého ubytování například. pro firemní klientelu. V tomto případě nabízíme individuální ceny. Máte-li zájem o dlouhodobý pobyt, vyplňte prosím poptávkový formulář a získáte nabídku přesně na míru.

Storing bicycles
Pet by arrangement
Toilet and shower
Kitchenette
Wardrobes, hangers, towels
Wifi free
1.500Kč / night
Triple
1.300Kč / night
Double
700Kč / night
Single

PHOTO GALLERY

NEARBY ATTRACTIONS

Zoopark se rozkládá na 112 hektarech přírody, takže když budete mít chuť, můžete u nás strávit celý den a slibujeme na medvědí tlapu, že nudit se tu nebudete

Kamencové jezero je celosvětový unikát a rekreační areál nacházející se v Chomutově. Každé léto láká návštěvníky nejen z nedalekého okolí, ale také z celé České republiky a ze všech kout?

Jedno z nejdelších (13 km), nejhlubších a nejkrásnějších údolí Krušných hor, které vzniklo působením řeky Chomutovky. V roce 2002 bylo vyhlášeno přírodním parkem. Rozloha parku je přibližně 6500 ha. Nadmořská výška se pohybuje v rozmezí 380-850 m n. m.

CHECK RESERVATION

    I agree with Privacy policy

    EVENTS AND NEWS